icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

E-Krediidiinfo – mis on uut lepingulise ehk Proff kliendi jaoks?

8. mai 2012

Alates 9. maist on avatud kaasaegne veebikeskkond nimega E-Krediidiinfo (www.e-krediidiinfo.ee). See on meie seniste andmebaaside „Tasuta Firmapäring“ ja „Krediidiinfo Online“ uus ühine kodu. Uue keskkonna arendamisel oleme arvestanud klientide tagasisidega ja loonud uusi professionaalseid lahendusi igapäevasteks äritehinguteks.

Allpool mõned olulised muudatused uues keskkonnas:

1. Paketid
E-Krediidiinfo on loodud erineva infovajadusega ettevõtlikele inimestele ning selle kasutamiseks on kolm võimalust:

  • vähese infovajadusega tava- ja Pluss klient
  • lepinguline Proff klient, kelle käsutuses on kõige põhjalikum tööriist igapäevaste äriotsuste tegemiseks

Kõik krediidiinfo lepingulised kliendid on automaatselt Proff kliendi staatuses (endise nimega Krediidiinfo Online klient) ja saavad E-Krediidiinfo keskkonda kasutada olemasolevate paroolidega. Peale sisse logimist ilmub lehe päisesse logo kõrvale ka vastav paketi tähis. 

 

 

 

 

2. Töölaud
Töölaualt saate alustada kõiki otsinguid, näha viimati vaadatud ettevõtteid/isikuid ning Teile vaikimisi koostatud nimekirju.  Saate kiire ülevaate Teie ettevõtte poolt sisestatud maksehäiretest ning seire ja krediidiriskide viimastest sündmustest.  

 

 3. Otsing
Otsing asub Töölaual. 

Põhiline erinevus võrreldes vana keskkonnaga on see, et otsingu kast on universaalne. See tähendab, et enne otsimist ei ole vaja määrata, kas soovite otsida ettevõtte-, eraisiku nime järgi, registri- või isikukoodi järgi.
Sõnaosa järgi otsimiseks lisage vähemalt kaks tähte %-märgi järele. Näiteks: %puu annab tulemuseks kõik ettevõtted ja eraisikud, mille nimes sisaldub sõna “puu”.
Juhul kui Teie otsingule vastab rohkem kui üks tulemus, siis klõpsake leitud ettevõtte/isiku nimel detailvaate avamiseks. Leitud eraisikud ja ettevõtted on eraldatud tabeli päises.

 

 

 

 

 

 

4. Detailvaade
Detailvaade avaneb ettevõtte või eraisiku nimel klikates. Detailvaates saate osta raporteid, vaadata TASUTA ettevõtte omanikke,  juhatust, tütar- ja sidusettevõtteid ning kinnistuid. Siin toimub ka maksehäirete, seire ja krediidiriskide haldamine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui liigute ettevõtte omanike, juhatuse ja tütar- ning sidusettevõtete vahel, tekib detailvaate päisesse mugav „jäljerida“, mis aitab lehel navigeerida.

 

5. Keelevalik
Keskkonnas saab eraldi valida nii raportite keelt kui ka muuta kogu keskkonna keelt inglisekeelseks ja seda kõike ilma välja logimata.
Inglisekeelsed raportid leiate Teid huvitava ettevõtte detailvaate Raportite sakist. Keskkonna keelt saab muuta lehe üleval paremas nurgas.

 

 

6. Nimekirjad

6.1 Vaikimisi koostatud nimekirjad
Vaikimisi  on keskkonna poolt kõikidele lepingustele klientidele koostatud neli nimekirja. Neid saab avada nii Töölaualt kui ka sinise menüüriba lingi alt Nimekirjad.

Vaikimisi koostatud nimekirjad on:

1)    Minu seire nimekiri  – ettevõtteid selles nimekirjas näete juhul, kui Teil on olnud või on mõnele ettevõttele seire teenus tellitud. Nimekirjas kuvatakse kõik Teie poolt jälgitavad ettevõtted ja seire sündmused. 6 kuud tasuta seiret kaasneb Krediidireitingu ja Faktiraporti ostmisega.

Uuele ettevõttele seire tellimiseks otsige Töölaualt esmalt ettevõte ja avage detailvaate alajaotus „Seire“.

2)    Firmad, kelle kohta on ostetud finantsandmeid – ettevõtteid selles nimekirjas näete juhul, kui Teie ettevõtte kasutajad on ostnud mõne ettevõtte kohta Krediidireitingu või on ostnud finantsinfot enda koostatud nimekirjale.  Käive, kasum, varade maht ja töötajate arv muudavad ettevõtted kergesti võrreldavaks.

3)    Kõik  sisestatud maksehäired – ettevõtteid selles nimekirjas näete juhul, kui Teil on maksehäirete sisestamise õigused. Uue maksehäire lisamiseks otsige Töölaualt esmalt võlgnevuses olev ettevõte ja avage detailvaate alajaotus „Maksehäirete haldamine“.

4)   Kõik krediidiriskide halduses olevad ettevõtted – ettevõtteid selles nimekirjas näete juhul, kui Teil on krediidiriskide halduse teenus tellitud. Nimekirjas kuvatakse kõik Teie krediidiriskide halduses olevad ettevõtted ja krediidiriskide sündmused.

6.2 Kasutaja poolt koostatud nimekirjad
Lisaks vaikimisi koostatud nimekirjadele on E-Krediidiinfos võimalik ka ise Teid huvitavatest ettevõtetest nimekirju koostada. Selleks otsige Töölaualt ettevõte ja klikake nime ees olevale pluss märgile.  

 Info haldamine nimekirjades annab ülevaatlikust ja muudab ettevõtete grupi kergesti analüüsitavaks. Enda koostatud nimekirjades saate:

  • hallata ja tellida seiret nimekirjades olevatele ettevõtetele korraga
  • hankida nimekirjas mitmele ettevõttele korraga finantsandmeid: käive, kasum, varade maht, omakapital ning töötajate arv
  • nimekirju omavahel firmasiseselt jagada

6.3 Nimekirjade seadistamine
Nimekirjade päisest leiate rohelised ikoonid, mille abil saate nimekirju seadistada: peita ja muuta tulpade järjestust (hammasratta ikoon), nimekirju ümber nimetada, kopeerida, jagada teiste kasutajatega, kustutada, tühistada filtreid ja alla laadida nimekirja sisu csv failina.

 

Nimekirja päise pealkirjal klõpsates on võimalik tulpi reastada tähestiku järgi või filtreerida/otsida nimekirja-siseselt.

Postituse teema