icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Milliseid suundumusi näeme 2014. aastaks?

7. jaan. 2014

Tree growing from coins

– Eestis krediteerimiskeskkond on jätkuvalt parem kui mujal Euroopas. Seda kinnitavad kõrge krediidiriskiga ettevõtete arvu püsimine 12-15% piirides, ettevõtete omavaheliste võlgnevuste vähenemine ning ettevõtete aegade suurimad kasumid.

– Müügimeeskonnad firmades kasvavad. Korralik müügitöö ja klienditeenindus on kõige olulisem kompetents, mis aitab ettevõtetel ka 2014. aastal kasumeid hoida ja kasvatada. Meie näeme seda tendentsi juba praegu hüppelise päringute arvu suurenemise kaudu.

– Eraisikud teevad üha teadlikumaid krediiditehinguid. Eraisikud ei osta enam põrsast kotis vaid süvenevad tehingutesse. Märkimisväärne läbimurre, mida ootasime juba mõned aastad varem, toimus möödunud aastal eraisikute krediiditehingute osas. Teiste eraisikute taustakontroll kasvas üle kolme korra ning eraisikutele mõeldud portaalis e-seif.ee registreerib end iga kuu keskmiselt 500 uut kasutajat.

– Eestis on vajadus positiivse krediidiregistri järele. Seadusega sätestatud vastutustundlike krediidiotsuste tegemiseks on vaja nii negatiivse (maksehäirete) kui ka positiivse (kohustuste) registri infot. Kui laenuandja omab infot isiku kohustuste kohta, muutuvad laenuotsused kvaliteetsemaks ja sellest võidavad kliendid.

 

Postituse teema