icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Pressiteade: Krediidi võiks sulgeda 12 985 ettevõttel

4. okt. 2017

Alates 1. oktoobrist muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu krediidihinnangud negatiivseks 12 985-l siiani positiivse krediidihinnanguga ettevõttel. See on üle tuhande ettevõtte rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

 Muudatus puudutab seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, kes ei ole esitanud 2016. aasta majandusaruannet. Creditinfo Eesti AS arendusdirektor Alar Jägeri sõnul näitab andmete avalikustamisega viivitamine, et nõrkasid majandustulemusi soovitakse teadlikult varjata ja ettevõte on suure tõenäosusega oma tegevust lõpetamas.

Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Creditinfo sellisele ettevõttele krediidiga müüa ei soovita. Seega võib negatiivne krediidihinnang kitsendada pangast laenusaamise võimalusi, mõjutada tarnijaid kehtestama ettevõttele karmimad krediiditingimused või jätta ettevõtte ilma mõnest uuest kliendist.

„Creditinfo on kõikidele ettevõtetele aruande esitamist meelde tuletanud ja hoiatanud krediidihinnangu muutusest,“ nendib Jäger. Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuus kuud.

Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (2292 ettevõttel), kutse, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (2194 ettevõttel) ning kinnisvaraalases tegevuses (1260 ettevõttel).

Creditinfo Eesti AS (endise nimega Krediidiinfo AS) annab juba üle 20 aasta kõikidele Eesti ettevõtetele krediidihinnanguid, mida kasutavad igapäevaste krediidiotsuste tegemiseks Eesti pangandus-, telekommunikatsiooni, kütuse, kaubandus- ja paljude teiste sektorite krediteerijad. Krediidihinnang moodustub ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete info põhjal ning arvutatakse ümber iga kord, kui tekib muutus hinnangut mõjutavates andmetes sh aastaaruannetes.

Creditinfo Eesti AS on Eesti krediidiinformatsiooni sektori suurim ja kogenuim ettevõte, kelle põhitegevuseks on Eesti ettevõtete finantsriskide maandamine.

Kõneisik:

Alar Jäger, Creditinfo Eesti AS, arendusdirektor

T: 665 9643

E: alar.jager@creditinfo.ee

Postituse teema