icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Küttemaailma tipptehnoloogia hoiab vee- ja küttekulud kontrolli all

7. juuni 2023

Viimasel talvel ehmatasid tarbijaid ootamatult suured küttearved. Paisuva kriisi valguses tuli riik elanikele rahalise toetusega lühiajaliselt appi, kuid pikas plaanis on sooja toa eest hoolitsemine iga inimese enda teha. Küttemaailma professionaalne meeskond pakub oma teadmisi, kogemusi ning säästule ja kaasajastamisele suunatud seadmeid, et Eesti kodud oleksid kulutõhusalt köetud.

„Käsitleme igat projekti nii, et see oleks kliendi vaatest investeering, mitte kulu: klient saab valminud lahenduse kaudu konkreetse energiakulude kokkuhoiu ning parima hinna-kvaliteedi suhtega süsteemi. Kliendid hindavad meie müügitöötajate kompetentsust, samuti laomahtu ja tootevaliku võimalusi. Paratamatult võib ehitusprojekti käigus tulla ette muutusi ja meie äripartneri jaoks on tähtis teada, et ta ei pea selle pärast muret tundma: Küttemaailmast saab asendustooted kohe kätte,“ selgitab ettevõtte tegevjuht Denis Grigorjev.

Alates 2005. aastast tegutsev Küttemaailm pakub kaasaegseid kütte- ja veevarustuslahendusi ning arvestussüsteeme. Tootevalikus on ligi 50 000 kaasaegset insenertehnilist toodet, kõigi nende ühine funktsioon on tarbijate kütte- ja veekulusid täpselt jälgida, optimeerida ning vähendada. Ettevõttel on küttesüsteemide rajamise ja kaasajastamise kogemusi nii eramutes, kortermajades kui ka keerukate eriprojektidega hoonetes, näiteks tootmishooned, mõisad ja spaahotellid. Aastate jooksul on Küttemaailm panustanud ka mitmete Eesti linnade soojustrasside energiatõhususe tõstmisesse. Professionaalne meeskond läheneb igale projektile individuaalselt, kõik lahendused valmivad nö rätsepatööna, et tagada süsteemide stabiilsus, vastupidavus ja ökonoomsus.

Küttemaailm pakub ka soojuse tootmiseks vajalikke seadmeid: boilereid ja soojuspumpasid ning põrandakütte komponente. Sortimendis on lai valik tuntud kaubamärke. Robert Bosch’i gaasi kütte- ja veekuumutusseadmed ja soojuspumbad tagavad ökonoomse põranda- ja tarbevee soojenduse. Samuti on saadaval Kermi põrandaküttetorud ja -komponendid.

Rohepöörde ajastul on ühiskonnas esiplaanile tõusnud energiasääst. Hoonete energiatõhususe tõstmiseks tehakse Eestis rekonstrueerimistöid järjest suuremas mahus ning uued hooned rajatakse maksimaalselt targad ja säästlikud. Kasvavad energiahinnad on samuti tööde tempo ergutajaks. „Meie kaasabil viiakse Eestis igal aastal läbi enam kui 150 küttesüsteemide rekonstrueerimise ja kaasajastamise projekti. Küttesüsteemide rekonstrueerimise tasuvusaeg on tõusvate energiahindade juures kujunenud lühikeseks, mõnedel juhtudel tasub investeering end vaid paari aastaga ära,“ räägib Denis Grigorjev.

„Meie peamised koostööpartnerid on korteriühistud, ehitusettevõtted ning arhitektuuri- ja projekteerimisbürood, kellelt saame lähteinfo ning eelarve ja ajaraami, millesse meie pakutav lahendus peab sobima. Meid on kaasatud paljudesse uusehituse suurprojektidesse, mille käigus on Küttemaailma ülesanne tehnosüsteemide kavandamine koostöös projekteerijaga ning kvaliteetsete materjalide õigeaegne tarne koos paigaldusinstruktaažiga. Tuntumad ja huvitavamad projektid on olnud näiteks Tallinnas Rotermanni kvartal, hotell Hilton, Skyon ärihoone, Tallinna uus kohtumaja, Maakri tänava tornmajad ja lähiajal lisanduv Maakri HUB. Oleme olnud kaasatud mitmete uusasumite rajamisel üle Eesti, peamiselt Harjumaal ja Tartumaal,“ jagab ettevõtte tegevjuht.

Küttemaailma loodud Radiaatorikeskus pakub Läänemere regiooni suurimat valikut erinevaid keskkütteradiaatoreid alates igapäevastest paneelradiaatoritest kuni eritellimusel valmistatud disainradiaatoriteni. Keskuse ladudes on ligi 50 000 radiaatorit, mis tagab klientidele alati suurima valiku, kuid ka operatiivse tarne, mis ehitustööde käigus on olulisim. Radiaatorikeskuse valikust leiab tuntuimad Euroopa radiaatoritootjate kaubamärgid nagu Termolux, Jaga, Licon, Isan, Arbonia, Zehnder, Calidor, Paladin ja veel mitmeid.

Optimatic kaubamärgi all arendatakse arvestite kauglugemissüsteeme, mis on mugavad ja ressursisäästlikud lahendused nii tarbijate kui ka vett- ja soojusenergiat tarnivate ettevõtete jaoks. Optimatic lahendused hoiavad vee- ja küttekuludel silma peal rohkem kui 30 linnas ja asulas üle Eesti. Viimasel ajal leiab aina enam rakendust individuaalne küttekulude arvestuse tehnoloogia ehk küttekulude jaotus- ja arvestussüsteemid, mis võimaldab energiasäästlikele elanikele väiksemaid küttearveid. Samuti väga aktuaalne on täna vee- ja soojuskulude kauglugemine (vastavalt EL energiatõhususe direktiivile 2018/2002 peavad alates oktoobrist 2020. a kõik uued paigaldatavad mõõteseadmed olema kaugloetavad). Selles valdkonnas on Optimatic üks juhtivaid ja kogenumaid spetsialiste Eestis. Valikus on Techem ja Siemens küttekulujaoturid, Axioma, Bmeters ja Kamstrup vee- ja soojusarvestid, Honeywell koduautomaatika.

Pöördu julgelt Küttemaailma ekspertide poole:

Radiaatorikeskus > Parim radiaatorite valik Eestis

Optimatic kütte- ja veearvestus > Hoia vee- ja küttekulud kontrolli all

Küttemaailm > Boilerid ja soojuspumbad, põrandakütte komponendid

Postituse teema