Maksehäirete infot sisestavad ja kasutavad igapäevaselt krediidiandjad ja otsustajad kõikidest elutähtsatest valdkondadest nagu näiteks pangandus, side, telekommunikatsioon, kütus, kaubandus, ehitus, rentimine, veondus jne.

image

NB! Soovid vaidlustada maksehäiret?

Vaata lähemalt siit >

image

Mis on maksehäire?

Maksehäireregistris avaldatakse üle 45 päeva kestnud võlgnevused, mille summa on edastamise hetkel vähemalt 30 eurot.  

Loe täpsemalt
image

Maksehäireregistri kasulikkus

Maksehäireregistri kasutamine kiirendab võlgade tasumist, hoiatab teisi ettevõtjaid võlglaste eest ning aitab kõigil teha targemaid krediidiotsuseid.

Vaata lähemalt
image

Kes saab sisestada maksehäireid?

Maksehäireregistrisse ettevõtte maksehäirete sisestamise õigus e-Krediidiinfo kaudu on firmadel, kellel on sõlmitud leping Creditinfo Eestiga.

Soovin kasutada
image

Kuidas maksehäireid sisestatakse?

Üksikute maksehäire registreerimine Maksehäireregistrisse toimub läbi e-Krediidiinfo.ee. Suuremahuliste maksehäire andmete sisestamine ja haldamine toimub läbi Creditinfo veebiliidese KiDocExhange.

Vaata juhendit
icon

Kui palju maksab e-Krediidiinfos maksehäirete sisestamine Maksehäireregistrisse?

e-Krediidiinfo kaudu maksehäirete sisestamine on tasuta, kehtib vaid ühekordne 50€ lepingu sõlmimistasu. Enne maksehäire avaldamist saadetakse võlglasele teavitus. Maksehäireregistri teatise saatmiskulu posti teel on 2,46 EUR + km ja e-kirja teel 1,07 EUR + km.

image

Ettevõtte maksehäire vaatamine

Maksehäireregister on tõhus abivahend ettevõtte krediiditausta kontrollimisel.

Võlgnevusi on võimalik kontrollida e-Krediidiinfo Proff XL kasutajatel. Samuti on infot võimalik saada erinevate raportite abil, näiteks ülevaatlik ettevõtte maksehäirete raport näitab, kas ja kui palju on antud ettevõttel võlgnevusi riigile või eraettevõtetele.

image

Kuidas saab eraisiku maksehäireid vaadata?

Eraisik saab enda maksehäirete infot vaadata Minu Creditinfost.

image

Võlgnevustega seotud kaebuste lahendamine

Põhjendatud juhtudel on võimalik esitada maksehäireregistris avaldatud andmete osas kaebus Creditinfo Eestile.

Soovitame esimese sammuna pöörduda andmed sisestanud võlausaldaja poole. Maksehäirega seotud üksikasjade täpsustamine on võimalik vaid võlausaldajaga koostöös.