icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Milleks kasutada Maksehäireregistrit?

2. aug. 2023

Creditinfo Eesti hallatav Maksehäireregister kajastab eraisikute ja ettevõtete võlgnevusi ja aitab seeläbi taha arukaid krediidiotsuseid. Tegemist on esimese ja vanima võlaandmeid sisaldava registriga, mis asutati 2001. aastal Eesti pankade poolt.

Maksehäireregister on järjepidevat ja kvaliteetset võlainfot koondav register, kus on avaldatud enam kui pool miljonit ettevõtete ja eraisikute maksehäiret.

Maksehäirete infot sisestavad ja kasutavad igapäevaselt krediidiandjad ja otsustajad kõikidest elutähtsatest valdkondadest nagu näiteks pangandus, side, telekommunikatsioon, kütus, kaubandus, ehitus, rentimine, veondus jne.

Kes peaksid seda kasutama?

Kui Teie ettevõte tegeleb järjepidevalt krediidiotsuste langetamisega, on Teile kindlasti oluline kontrollida oma koostööpartnerite tausta ja maksevõimet. Maksehäireregister on üks esimesi tööriistu, mis kaitseb Teid ärist potentsiaalsete võlglastega.

Mis Maksehäireregistri kasutamine maksab?

Maksehäirete registrisse sisestamiseks on 2 võimalust. Kui võlglasi ei ole palju, siis soovitame maksehäireid sisestada e-Krediidiinfo kaudu. Maksehäirete sisestamisõiguse saamiseks tuleb sõlmida raamleping e-Krediidiinfo kasutamiseks. Ühekordne lepingu sõlmimistasu on 50 € + km. Maksehäirete sisestamine registrisse on lepingu sõlminutele tasuta.

Teiste isikute maksehäirete kontrollimine hinnastatakse vastavalt sõlmitud paketi tingimustele.

Suurema võlglaste hulga puhul on mõistlik edastada andmeid liidestuse kaudu. Konkreetsed tingimused lepitakse kokku lepingus.

Kas Maksehäireregistri kasutamine on turvaline ettevõtetele?

Maksehäireregistri kasutamisel tuleb ennast alati tuvastada. Seega on tagatud andmete töötlemise turvalisus. Eraisikute maksehäirete vaatamine toimub üksnes õigustatud huvi korral.

Õigustatud huvi ei saa olla lihtsalt uudishimu ega ebatõenäoline viide tulevikutehinguile. Õigustatud huvi peab tulenema andmete saaja usutavast ja konkreetsest seosest maksehäiretega inimesega – näiteks kas võimaliku laenupakkumise, võimaliku eluaseme üürileandmise, võimaliku äripartneri valimise või millegi muu konkreetse kaudu.

Postituse teema