icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Mis kasu toob Maksehäireregistri kasutamine?

7. aug. 2023

Creditinfo Eesti hallatav Maksehäireregister kajastab eraisikute ja ettevõtete võlgnevusi ja aitab seeläbi taha arukaid krediidiotsuseid. Tegemist on esimese ja vanima võlaandmeid sisaldava registriga, mis asutati 2001. aastal Eesti pankade poolt.

Maksehäireregister on järjepidevat ja kvaliteetset võlainfot koondav register, kus on avaldatud enam kui pool miljonit ettevõtete ja eraisikute maksehäiret.

Maksehäirete infot sisestavad ja kasutavad igapäevaselt krediidiandjad ja otsustajad kõikidest elutähtsatest valdkondadest nagu näiteks pangandus, side, telekommunikatsioon, kütus, kaubandus, ehitus, rentimine, veondus jne.

Maksehäireregister toetab tarku finantsotsuseid

Maksehäireregistri kasutamine aitab Teil teha õigeid krediidiotsuseid. Seejuures täidate ka vastutustundliku laenamise põhimõtteid, sest Maksehäireregistrisse sisestatud võlainfo andmeid kasutatakse mh krediidireitingute ja -skoori arvutusmudelites ning krediidihinnangutes. Need andmed on oluline sisend finantssektorile tervikuna.

Hoiatate kolleege riskantsete koostööpartnerite eest

Maksehäireregistri aktiivne kasutamine ühtlasi aitab ka Eesti ärimaastiku – nii on teised ettevõtted hoiatatud halva maksekäitumisega koostöö- või lepingupartneri eest. Antud info jõuab turuosalisteni, sest ühe kuu jooksul tehakse Creditinfo keskkondades ettevõtete ja eraisikute kohta üle 800 000 maksehäirete päringu.

Võlad laekuvad kiiremini

Lõpetuseks kiirendab Maksehäireregistri kasutamine võlgade tasumist: registris avaldatud maksehäiretest tasutakse esimese kuu jooksul keskmiselt 25% ja 3 kuu jooksul 40%.

Postituse teema