icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Näitajad, mida jälgides vähendad ohtu, et koostööpartner jääb võlgu

22. sept. 2023

Ettevõtetega äri tehes võib aeg ajalt leida ennast olukorras, kus firmale väljastatud arve jääb õigeaegselt tasumata. Halvematel juhtudel jääbki pakutud teenuse või toote eest raha saamata.

e-Krediidiinfo Proff XL pakett pakub head lahendust, mille abil on võimalik end kursis hoida iga Eesti äriühingu majandusandmetega. Oleme välja toonud 6 olulist näitajat, millele tähelepanu pöörates saate maandada riski, et Teil jääb mõne tehingu eest tasu saamata.

Maksehäirete olemasolu

Veendu, et potentsiaalsel koostööpartneril poleks kehtivaid maksehäireid. Tähelepanu tasub pöörata ka varasematele maksehäiretele, mis on juba lõppenud.

Nõuded Maksu- ja Tolliameti ees

Kui ettevõttel on nõuded Maksu- ja Tolliameti ees, siis võib juhtuda, et tal pole piisavalt vahendeid ka muude kohustuste täitmiseks.

Seotud isikute võrgustik

Jälgi, et ettevõttega ei oleks seotud isikuid, kellele on seatud ärikeeld ega ilmneks muid ohumärke.

Müügikäive puudub või on väga väike

Olematu või märkimisväärselt langenud käibesse tasub tõsiselt suhtuda, kuna kesiste finantsnäitajate korral võib juhtuda, et jäädakse hätta oma kohustuste täitmisega.

Töötajate arv

Drastiline töötajate arvu langus viitab, et ettevõtte majanduslik olukord ei ole enam varasemal tasemel.

Ettevõtte vanus

Pika ajalooga ettevõtte puhul võib olla kindlam, et ta suudab finantskohustusi täita ka rasketes oludes.

e-Krediidiinfo on ettevõtetele mõeldud äriinfo andmebaas, mis võimaldab igal ajahetkel kiiresti ning mugavalt hankida äritegevuseks vajalikku teavet. Liitu siin > https://www.e-krediidiinfo.ee/liitumine

Postituse teema