icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Põhitõed, mida on hea teada krediidivõimekuse hindamisest

16. apr. 2019

Mis on krediidihinnang?

Krediidihinnang vastab väga lihtsale küsimusele – kellele ja kui palju krediiti müüa ehk siis professionaali keeles milline on krediidirisk ja kui suur on krediidilimiit?

Krediidihinnang mõõdab kahte asja:

  • kui suure tõenäosusega jääb raha laekumata;
  • kui suures ulatuses võin krediteerida ehk milline on krediidilimiit.

Millest sõltub soovitatav krediidilimiit?

Soovitatav krediidilimiit sõltub kahest asjast: potentsiaalse kliendi kulude hulgast ajaloos ja tema riskist. Näiteks väga suur ettevõte, kellel on suhteliselt kehv seis võib omada väikest krediidilimiiti aga väike ettevõte, kellel on kehv seis pigem krediidilimiiti ei oma.

Miks on oluline krediidihinnangu pidev järelevalve?

Järelevalve tähtsus seisneb selles, et krediidiotsus täna ei ole see, mis ta on homme. Pidevalt tuleb jälgida kõiki muudatusi, mis klientide juures toimub (reitingut, majandus- ja finantsnäitajaid, maksekombeid, aastaaruande esitamist äriregistrile jms). Usalda, aga kontrolli printsiip kehtib siin iga päev. Suurepäraseks töövahendiks on selle puhul Creditinfo krediidihinnangu teenus.

Mis on krediidiotsuse langetamisel oluline?

  • Finantsmajanduslik informatsioon;
  • Ettevõtte maksekäitumine;
  • Juhatajate ja omanike taust, jt.

Mida näitab Creditinfo Krediidireitingu raport?

Krediidireitingu raport võtab kokku nii andmed kui hinnangu. See annab vastuse ka tehnilistele küsimustele – kes on minu vastaspool, kes on tema esindusõiguslik isik, kui suures ulatuses ma võin krediteerida ja millise riskiga.

Kuidas saan teada, kas äripartner omab head krediidireitingut?

Kõige lihtsam on seda vaadata Eesti suurimast online andmebaasist e-Krediidiinfo, kuid me pakume lahendusi ka integreeritud IT-lahenduste kujul. See tähendab seda, et ettevõte krediidireiting on juba teie CRM- süsteemis sees ja seda ei pea hakkama otsima sel hetkel, kui klient teie poole pöördub, vaid see on juba müügiinimesel kohe olemas.

Mis tagab ettevõttele hea krediidireitingu?

Kõrge krediidireiting (Creditinfo reitingu järgi A, AA või AAA)  on ettevõttel, kellel on head majandustulemused läbi mitme majandusperioodi, tublid finantstulemused ning korrektne maksekäitumine.

Kuidas leian infot äripartneri krediidivõime kohta?

Selleks on võimalus kasutada Krediidireitingu raportit, mille leiab mugavalt e-Krediidiinfo veebilehelt või pöörduda oma kliendihalduri poole Creditinfos.

Postituse teema