icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Pressiteade: Kõrge krediidiriskiga ettevõtete osakaal jõudis masueelsele tasemele

6. sept. 2011

Krediidiinfo AS Eesti ettevõtete maksekäitumise 2011. aasta esimese poole statistika näitab majanduskriisist taastumise märke – kõrge krediidiriskiga ettevõtete arv jõudis masueelsele tasemele, moodustades aktiivsetest Eesti ettevõtetest 15%. 

Suurema krediidiriskiga tegevusaladeks jäid siiski majutus ja toitlustus ning ehitussektor, kus riskantseid ettevõtteid on vastavalt 28% ja 21%. Samas on nende sektorite riskantsus võrreldes aastataguse seisuga oluliselt vähenenud. 

Riigi võlglaste ehk maksuvõlgadega ettevõtete arv vähenes aastaga ligi 18%. Äripartneritele võlgu olevate ehk maksehäiretega ettevõtte arv vähenes 11%. Veel aasta tagasi kasvasid mõlemad näitajad hoogsalt – maksuvõlgadega ettevõtete arv 12% ja maksehäiretega ettevõtete arv 25%. 

Kõige keerulisem on võlaringist väljuda keskmise suurusega ettevõtete sektoril, kus maksehäiretega ettevõtete arv vähenes aastaga vaid 4% ning maksuvõlgadega ettevõtete arv isegi kasvas 8%. Võrdluseks võib tuua suurettevõtete vastavad näitajad (-62%) ja (-33%). 

Kõigi aktiivselt tegutsevate Eesti ettevõtete (55 334) maksehäirete summa kokku moodustas 118 miljonit eurot, mis vähenes võrreldes eelmise perioodiga 10%. Maksuvõlgade summa kasvas vaatamata riigivõlglastest ettevõtete arvu vähenemisele ligi 4%, jõudes 101 miljoni euro tasemele. 

Nii maksuvõlgade kui maksehäiretega ettevõtteid on aastaga jäänud vähemaks kõikides tegevusalades. Ainsaks erandiks on majutuse ja toitlustuse sektor, kus maksehäiretega ettevõtete arv kasvas 7%. Arvestades sektori paranenud konjunktuuri, on alust oodata maksekäitumise paranemist lähiajal ka selles tegevusalas.

Postituse teema