icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Kuidas tõendada oma maksekäitumist?

16. jaan. 2019

Ettevõtted ja teised eraisikud võivad tunda huvi Sinu maksekäitumise vastu, et selgitada välja, kas omad kehtivaid maksehäireid või mitte. Sellest ei maksa heituda, sest see on tavapärane praktika, et vältida tehinguid klientidega, kes võivad olla ebaausad või jääda kohustuste täitmisega hätta.

Enamlevinud olukorrad, mil võidakse huvi tunda, kas omad kehtivaid maksehäireid või mitte, on näiteks eluaseme üürimine, auto ostmine või laenu võtmine. Üürile andja soovib veenduda, kas suudetakse tasuda igakuine üür, auto müüja soovib veenduda, et ostja on usaldusväärne, laenuandja peab veenduda, et laenuvõtja suudab finantskohustusega toime tulla. Ka toodete või teenuste soetamine järelmaksuga võib tuua olukordi, kus soovitakse tõendit maksekäitumisest.

Oma maksekäitumise tõendamine

Kõige mugavam viis tõendamaks oma usaldusväärsust ja eeskujulikku maksekäitumist, on kasutada selleks Minu Creditinfo teenust Minu maksehäire raporti jagamine“.

Kui oled olukorras, kus pead tõendama kolmandale osapoolele oma kehtivate maksehäirete puudumist, siis logi sisse Minu Creditino veebilehele ning vali menüüst Minu maksehäire raporti jagamine”. Seejärel kliki nupule “Jaga raportit” ning avanevad täitmiseks vajalikud andmeväljad. Lahtrisse „Raporti saaja e-post“ tuleb sisestada selle era- või juriidilise isiku e-post, kellele soovite tõendada oma maksekäitumist.

Oma maksehäire raporti jagamine läbi Minu Creditinfo keskkonna on kõige turvalisem viis oma andmete jagamiseks, sest raport saadetakse kolmandale osapoolele otse andmebaasist ilma, et peaksid vahepeal midagi välja printima ja käsitsi allkirjastama.

  • Näiteks kui soovite üürida korterit ning peate korteri omanikule tõendama, et teil puuduvad kehtivad maksehäired, siis sisestage vastavasse lahtrisse korteri omaniku e-post. Maksehäire raport saadetakse koheselt korteri omanikule, kes saab raporti alusel langetada üüritehinguks vajalikud otsused. Korrektne maksekäitumine on heaks aluseks parimate tehingutingimuste läbirääkimisteks.

Minu Creditinfo on mõeldud kõigile, kes hindavad otsuste tegemisel kontrollitud ja usaldusväärset infot. Selleks, et hoida silm peal oma rahaasjadel soovitame aeg-ajalt külastada Minu Creditinfo veebilehte, et olla kursis oma maksekäitumisega.

Loe ka meie eelmist blogipostitust “6 asja, mida peaksid teadma maksehäiretest”.

Postituse teema