icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Mis teenus on kontoinfo teenus ehk PSD2?

26. sept. 2023

Creditinfo on alates 2021. aastast omamas Finantsinspektsiooni väljastatud kontoteabe teenuseosutaja tegevusluba, omades vastavat õigust kogu Baltikumis.

Kontoteabe loa alusel oleme loonud mitmeid teenuseid, mille kaudu saame aidata ettevõtetel teha targemaid krediidiotsuseid.

Mis asjad on kontoandmed?

Kontoandmeteks peetakse kõiki kliendi pangakontoga seotud andmeid. Nendeks on nii isikuandmed (nimi, konto avamisajalugu) kui eeskätt kandeandmed (laekumised, kulutused). Kontoandmed on parim allikas, kui on soov näha kliendi reaalseid rahavoogusid ning finantskäitumist.

Kontoandmete väärtusest

Kliendi pangakonto andmed on otsekui pilguheit tema reaalaja majandusseisu. Sealt saadavate andmete baasilt oleme välja töötanud uue skoori, mis aitab Teil tuvastada riskantsemaid kliente. Hinnates kliendi riski nii krediidiajaloo kui nüüd ka kontoandmete kaudu, saate teha efektiivsemaid äriotsuseid ja järgida vastutustundliku laenamise põhimõtteid.

Läbi meie lahenduste saate edaspidi oma müügiprotsessides (laenu andmine, järelemaksu taotlused jms) täpsemalt hinnata laenusaaja riski.

Toodud andmed seostame meie krediidiajaloo andmetega ning anname Teile PSD2 Blended Score hinnangu koos soovitusega, kas asuda kliendiga lepingusse või mitte.

Kuidas saame inimeste kontoandmed?

Eestis on Creditinfol toimiv koostöö kõikide pankade ning paljude fintech ettevõtetega (N26, PayPal, Revolut jt).

Postituse teema