icon
Linkedin Facebook Instagram YouTube SoundCloud Twitter

Avatud Pangandus Creditinfos

13. mai 2024

2021. aasta kevadel sai Creditinfo Eesti Finantsinspektsioonilt loa hakata Eestis pakkuma kontoinfo teenust, mis hiljem sügisel laienes ka Läti ja Leedu turgudele. Tänaseks on Creditinfo pakkunud kontoinfo teenust Balti turul ligi kolm aastat. Creditinfol on turvalist andmeedastuskanalit ja kliendi nõusolekut kasutades reaalajas juurdepääs pankade ja finantsasutuste klientide tehinguandmetele.

2024. aasta kevadel viis Creditinfo Eesti lõpule Islandi litsentsi taotlemise protsessi Eesti Finantsinspektsioonilt ning saab Islandil ametlikult kontoinfo teenust pakkuda.

Lisaks Creditinfo Eesti litsentsile pakub Creditinfo Grupp ka teist laadi Avatud Panganduse lahendusi, seda nimelt Tšehhis ja Slovakkias. Creditinfo Grupp Tšehhi ja Slovakkia turul on Avatud Panganduse lahenduste pakkumiseks valinud koostöö kohaliku tehnilise partneri Sokordia Tech’iga.

Natuke lähemalt ülalmainitud võimalustest, kuidas Creditinfo Grupp Avatud Pangaduse lahendusi pakub.

Avatud Panganduse lahendused Eestis, Lätis, Leedus ja Islandil on kogu protsessi ulatuses Creditinfo kontrolli alla. Lisaks regulatiivsetele ja etteantud vastavusnõuete järgimisele on Creditinfol kontoinfo teenuse pakkumiseks olemas ka täielik tehniline integratsiooni võimekus ning suutlikkus arendada kontoinfo kategoriseerimist. Klientide pangakonto andmetele juurdepääsu võimalusega on Creditinfo eesmärgiks pakkuda läbipaistvamat krediidiriski hindamist klientidele ja kolmandatele osapooltele, kes leiavad oma klientide kontoinfo tundmisest andmepõhiste intelligentsete krediidi- ja äriotsuste tegemiseks väärtuslikku teavet.

Eespool mainitult on Creditinfol Avatud Panganduse alane koostöö ja partnerlus Tšehhis ja Slovakkias fintech-ettevõttega Sokordia Tech. Soov on ära kasutada Creditinfo turupositsiooni, tarbides samal ajal Sokordia Techi AISP- ja PISP-litsentse ning Avatud Panganduse teenuste platvormi. PSD2/Avatud Panganduse lahendusi turul pakutakse mitmetele finantsteenusi pakkuvatele klientidele. Tšehhi ja Slovakkia turul on Creditinfol hetkel viis Avatud Panganduse platvormi kasutavat klienti, kes töötlevad kuus üle 1,2 miljoni kontotehingu. Olenevalt kliendi konkreetsetest nõuetest, valupunktidest ja kasutusjuhtudest on Creditinfo välja töötanud „karbitoote“ kontoinfo kategoriseerimiseks nimega Tehinguanalüüsi teenus, mis kasutab 40 000 eelinstallitud ärireeglit, mis saab töötada mis tahes riigis mis tahes Avatud Panganduse API- dega. Teenus koosneb kuuest ainulaadsest meetodist/teenusest (AIS+CIS+PIS) ja PDF-tööriistadest ühe API kaudu, nagu on kirjeldatud allpool:

  • PSD2parser: töötlemata andmete eraldamine PSD2 pangaväljavõtetest
  • PSD2sildid: märgistage iga pangatehing ühe kuni N identifitseerimissildiga
  • PDFparser: toorandmete eraldamine PDF-i pangaväljavõtetest
  • PDFsildid: sildistage iga pangatehing ühe kuni N identifitseerimissildiga
  • 1UnitPay: PSD2 makse kinnitamine (eelis on see, et makse tehakse ühes etapis koos konto väljavõtte eraldamisega)
  • Pangakonto vaated: pangakontode korduv vaatamine ilma kliendi uuesti autentimise vajaduseta

Koos partneri Sokordia Techiga saab Creditinfo pakkuda kõiki ülalmainitud teenuseid läbi ühe API Tšehhis, Slovakkias, Ungaris, Rumeenias ja Poolas.

Tehingute analüüsi teenuse 3. põlvkonna arendustöö on praegu väljatöötamisel, mida iseloomustavad:

  • AI sügavam kaasatus protsessidesse, reeglitesse ja analüüsidesse
  • Uute veebipõhiste andmesisendite laiendamine tehinguanalüütikasse
  • Mitmekeelsed analüütilised tööriistad
  • GUI, et kliendid saaksid ise tehinguanalüüsi hallata ja mõista

Rohkem infot leiate meie kodulehelt www.creditinfo.ee.

Autorid:

Seth Marks – Kesk-, Ida- ja Lõuna-Euroopa piirkonna direktor, Creditinfo Grupp.
Ivo Vallau – Avatud Panganduse tootejuht, Credintinfo Grupp.

Viide Creditinfo Chronicle artiklile: https://chronicle.creditinfo.com/2024/05/07/open-banking-solutions-in-creditinfo/.

Postituse teema